Obecná témata LGBTQ+ komunity

5 + 5 destinací pro dovolenou

10 gay friendli destinací na letní a zimní dovolenou

V posledních letech je trendem cestovních kanceláří nabízet klientům dovolenou přesně na míru jejich požadavkům. Není výjimkou požadavek na dovolenou v hotelích bez dětí nebo naopak přizpůsobená přímo pro rodiny s dětmi, ale také požadavky na gay friendly destinace. V tomto článku jsme si pro vás připravili přehled 10-ti míst světa, které jsou k homosexuálním párům nejvstřícnější.

1. Nový Zéland

Nový Zéland je oblíbeným místem pro dovolenou a jedná se také o jednu z nejvíce gay friendly zemí světa. Homosexualita zde nebyla považována za zločin od roku 1986, v roce 2005 došlo k částečné legalizaci homosexuálních vztahů a od roku 2013 jsou zde oficiálně možné sňatky osob stejného pohlaví. Od té doby sem přijíždí homosexuální páry z celého světa prožít své líbánky nebo si jen užít dovolenou v příjemném prostředí.

2. Maledivy

Maledivy jsou okouzlujícím souostrovím s nekonečnými bílými plážemi, luxusními resorty, které preferují ubytování v soukromí a tropickým klimatem zaručujícím příjemné teploty v průběhu celého roku. Jsou tedy ideálním místem pro exotickou dovolenou. Přestože se jedná o muslimskou zemi, v turistických resortech se dostává homosexuálním párům stejného komfortu a příjemného zacházení, jako komukoliv jinému.

3. Thajsko – Bangkok

Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších asijských zemí, co se týče cest českých turistů. A právě Bangkok láká velké množství z nich. Můžete se zde těšit na rušný noční život a velmi liberální přístup k homosexuálním vztahům. Hledáte-li tedy skvělou zábavu, dovolená v Bangkoku je přesně pro vás!

4. Španělsko a Kanárské ostrovy

V minulosti patřilo Španělsko mezi přední světové mocnosti a svůj zlatý věk prožívalo v době kolonizace zámořských oblastí (16. a 17. stol n.l.). Zámořské kolonie postupně získaly nezávislost a v současné době náleží ke Španělsku pouze dvě souostroví – Baléry ve Středozemním moři a Kanárské ostrovy v Atlantickém oceánu. A právě tyto ostrovy jsou oblíbeným místem pro dovolenou ve Španělsku.

Přestože se stále velká část Španělů hlásí ke katolickému náboženství, patří Španělsko mezi jednu z nejvstřícnějších zemí v otázce homosexuálních párů. V roce 2013 byl proveden výzkum v 39 zemích světa, které povolují homosexuální sňatky, aby bylo zjištěno, jak tuto skutečnost vnímají obyvatelé. Na první příčce se umístilo právě Španělsko, v němž 88 % populace sňatky homosexuálních párů schvalovalo. Pro zajímavost, Česká republika skončila na 4. místě s 80 %.

5. Řecko – ostrovy Skiathos, Mykonos, Santorini a Lesbos

Další oblíbenou prázdninovou destinací je Řecko – zejména pak řecké ostrovy, kde se můžete těšit na nádhernou krajinu a unikátní památky, které jsou nestárnoucí připomínkou dlouhé a slavné historie této země. Řecko je navíc jedná z mála zemí, kde byla homosexualita ve společnosti běžně přijímána a například ve Starém Řecku nebyla ničím neobvyklým. A tento osvícený přístup zůstává v Řecku dodnes. Není tedy divu, že sem s oblibou cestují homosexuální páry z celého světa, aby si užili příjemnou dovolenou v přátelském prostředí. Mezi nejčastější cíle patří zejména ostrovy SkiathosMykonos, ale také luxusní Santorini a Lesbos.

Teď pro změnu změníme období na zimní radovánky a zde je 5 měst kam si zajet na dovolenou, samozřejmě gay friendli.

Oprašte lyže a snowboardy, zimní sezóna se pomalu blíží. Kam vyrazit na svah? Vybrali jsme pro vás pět evropských měst, kde si kromě sportovních aktivit užijete i jejich jedinečnou atmosféru.

1. Ženeva, Švýcarsko
Druhé největší město Švýcarska vás nadchne svou kulturou, výbornou kuchyní a čistotou. Nezapomenutelný je také ohromující výhled na Ženevské jezero o rozloze 580 km². Naleznete zde řadu malebných lyžařských středisek – Praz de Lys, La Clusaz a Le Grand Bornand. Z Ženevy je to navíc kousek do švýcarských měst Lusanne a Montreux. Do Bernu se dostanete za méně než dvě hodiny.

2. Salzburg, Rakousko
Do Salzburgu byste se měli vypravit právě v zimě, neboť jeho atmosféra je zcela pohádková. Mnoho lidí vám řekne, že v zimních měsících je rakouské město daleko hezčí, zvláště pak na Vánoce, kdy můžete navštívit tamní vánoční trhy.
Vybírejte ze tří lyžařských areálů – Pitztaler Glitscher, Ischgl a Goldegg. Jelikož se Salzburg se nachází na hranici Rakouska, vypravit na výlet se můžete také do Německa nebo Švýcarska.

3. Turín, Itálie
Italské město v roce 2006 hostilo zimní olympijské hry. Turín je čtvrté největší město v Itálii po Římě, Miláně a Neapoli. Zalyžovat si můžete v nedalekých střediscích, jakými jsou Valle di Susa nebo Sauze d´Oulx.

4. Innsbruck, Rakousko
Innsbruck je nejmenší město z našeho seznamu, které leží kousek od německých hranic. Město je známé pro svůj skokanský můstek Bergisel. Naleznete zde dvě malá lyžařská centra (Nordkette a Patscherkofel) a v blízkosti objevíte další areály (Glungezer, Ranggerkopfl a Muttereralm). Do tří hodin jízdy od Innsbrucku máte k dispozici na 465 středisek.

5. Grenoble, Francie
Francie patří k nejoblíbenějším zemím v Evropě pro zimní sporty. Naleznete zde také Mont Blanc (4,810 m, nejvyšší alpská hora). Město se nachází na jihu země v úpatí Alp. K dispozici máte celkem 24 lyžařských středisek v okrese Grenoble.

Pokud i Vy máte zajímavé lokality na letní či zimní dovolenou můžete napsat komentář, nebo post na Facebook a mi v dalším dílu napíšeme zajímavý článek na právě Vaší dovolenou.

Poznámka nemusí být gay friendli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »